Willa Astoria – Wypoczynek w Krynicy-Zdroju dla rodzin

Relaks w Krynicy Zdrój

To z czego słynie Krynica Górska to unikatowy klimat uzdrowiskowy, który wpływa regenerująco oraz pobudzająco na organizm, a także bezpośrednie sąsiedztwo Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Krynica Zdrój posiada wiele obiektów rekreacyjnych i sportowych jak chociażby baseny, korty tenisowe, lodowisko, liczne trasy wielofunkcyjne (piesze, rowerowe, narciarsko-biegowe).

Wszystko dla zdrowia, relaksu i urody - w jednym miejscu!

Deptak w Krynicy-Zdroju to ulubione miejsce spacerowiczów. Ciągnie się wzdłuż Bulwarów Dietla oraz ulicy Nowotarskiego. Wzdłuż malowniczego szlaku znajduje się większość najważniejszych krynickich atrakcji, w tym pijalnie wód mineralnych:

Pijalnia Mieczysław

W Starym Domu Zdrojowym. Czynna w godz. 10:00-17:45
Tylko woda Mieczysław

Pijalnia Słotwinka

Na terenie Parku Słotwińskiego. Czynna tylko w sezonie letnim (od czerwca do końca września) w godz. 10:00-13:00.
Tylko woda Słotwinka

Pijalnia Główna

W centrum, przy Deptaku. Otwarta codziennie w godz. 10.00-21:00
Wody mineralne: Jan, Słotwinka, Tadeusz, Zdrój Główny, Zuber.

Pijalnia Jana

Na terenie Parku Zdrojowego, u podnóża Góry Parkowej. Czynna w godz. 7:00-17.45
Wody mineralne: Jan, Józef - tylko w tej pijalni

Niegdyś w tym miejscu znajdowały się dwa osobne pawilony nad każdym ze źródeł. W 1933 roku zbudowano obecną pijalnię kryjąc obydwa źródła. Zdrój "Józefa" pierwotnie zwał się zdrojem Dudzika 1, od nazwiska właściciela zdroju. Nazwa źródła "Jan" związana jest z osobą kąpielowego któremu było na imię Jan. Przynosił wodę z niewykorzystanego źródła kuracjuszom pobierającym zabiegi borowinowe. Źródło znajduje się w miejscu gdzie wybudowano Małą Pijalnię.